Reflexná masáž


Reflexná masáž chodidiel

Vychádza zo skutočnosti že na chodidlách sa zobrazuje celé telo. Postupným hladkaním a stláčaním bodov sa prostredníctvom chodidiel ovplyvňujú svaly, kĺby a vnútorné orgány. Táto masáž je zameraná na stimuláciu a aktiváciu všetkých životných systémov.

Už od r.1898 opisujú zmeny v kožnej citlivosti a vnútorných orgánov - následný vznik reflexnej masáže.

Reflexológia pracuje podľa holistických princípov a zaoberá sa celým telom mysľou aj duchom. Čokoľvek sa Vám prihodí, pôsobí na všetky úrovne bytia. Napriek tomu že pri reflexnej masáži chodidiel sa pracuje väčšinou na chodidle, budete pociťovať účinky na celom tele, vo vnútri aj vonku.

Nevykonáva sa ak klient trpí na mykotické alebo plesňové ochorenie nechtov alebo kože na chodidlách.

Doporučuje sa masáž aplikovať:
  • 1x mesačne na relaxáciu
  • 1x týždenne na harmonizáciu organizmu
  • viac-krát denne pri akútnom stave

Trvanie: 30 min.
Cena: 15 €

Reflexná masáž chrbta, šije, hlavy

Je to väzivová technika, veľmi účinná a príjemná masáž, napomáha riešeniu problémov s bolesťami chrbtice a pohybového aparátu. Masáž ovplyvňuje a posiľňuje činnosť vnútorných orgánov.

Používa sa pri výskyte reflexných zmien v podkožnom väzive a spočíva v dráždení nervových zakončení v kožnom tkanive a vo väzive. Kombinovaná s procedúrou uvoľňovania krčnej chrbtice a masážou čakier na chodidlách.

Asi 1-2 hod po masáži môže vzniknúť pocit únavy a malátnosti, po krátkodobom spánku nastupuje pocit príjemného uvoľnenia a sviežosti, čo je jedným z hlavných cieľov masáže.

Doporučuje sa pri ochoreniach chrbtice a vnútorných orgánov a po operáciách.

Aplikácia: Kúra 6 až 10 masáží, potom minimálne pol roka prestávka.

Trvanie: 30 min.
Cena: 20 €